![thumbnail image](https://user-images.strikinglycdn.com/res/hrscywv4p/image/upload/c_limit,fl_lossy,h_630,w_1200,f_auto,q_auto/723110/644693_442375.png)
www.jogpro.hu
Civil szervezetek jogi támogatása
1Alapítás
Civil szervezet alapításakor a legfontosabb a megfelelő civil szervezeti forma kiválasztása. Az alapításkor a jelenlegi helyzetet és a hosszútávú terveket is érdemes átgondolni. A nyilvántartásba vételi eljárásban való jogi képviseleten kívül az alapításkor teljeskörű jogi tanácsadással is segítem az elindulást.
2Belső átalakulás
Az első pár lendületes évet követően gyakran újra kell tervezni, vagy át kell alakítani a civil szervezetet. A változásbejegyzési eljárásban való jogi képviseleten kívül teljeskörű jogi tanácsadással segítem az átalakulást, hogy az a továbbbiakban szervezetileg, anyagilag és emberileg is fenntartható maradjon.
3Megszüntetés
Ha a szervezet elérte célját, vagy az alapítók már nem kívánják folytatni a tevékenységüket, akkor érdemes minden szálat elvarrni és megszüntetni az egyesületet, hogy ne terheljék még évekig az alapítókat a passzív szervezettel kapcsolatos teendők. Az önkéntes végelszámolással történő nyilvántartásból történő törlési eljárásban való jogi képviseleten kívül teljeskőrű jogi tanácsadással segítem valamennyi folyó ügy lezárását.
Civil szervezeteknek szóló jogi tanácsadás és jogi képviselet.
Segítek, hogy segíthessen.
Nonprofit szervezetek alapítása
Ha nonprofit szervezetet szeretne alapítani, akkor az alábbi listából tud választani.
Egyesület
Az Egyesület egy olyan jogi személy, amelyet legalább 10 tag közös céljuk eléréséért hozzák létre, és a tagok tagdíjat fizetnek. Az egyesület legfőbb döntéshozó szerve a taggyűlés, míg az egyesület operatív működését az ügyvezető vagy az elnökség látja el.
Alapítvány
Az Alapítványt az alapító az alapítói vagyon rendelkezésre bocsátásával hozza létre. Az alapító az alapítvány vagyonának kezelésére kuratóriumot jelöl ki.
Szociális Szövetkezet
A Szociális Szövetkezet a szövetkezetek egy speciális fajtája, amely tulajdonképpen az önkéntes alapon szerveződő "társadalmi vállalkozás". A szociális szövetkezet a közösségi érdek érvényesítésére, így például hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatására és szociális helyzetük javítására irányul.
Nonprofit Gazdasági Társaságok
A nonprofit gazdasági társaság, egy olyan gazdasági társaság (Bt, Kft vagy Zrt), amely nem a tagjainak jövedelemszerzésére irányul, hanem egy közös társadalmi tevékenység ellátására jön létre, így akár közhasznú jogállást is szerezhet. A nonprofit gazdasági társaság nyeresége nem osztható fel a tagok között.
Sportszervezetek
A sportszervezet egy olyan jogi személy, amelynek tagjainak céljaa sporttevékenység megszervezése és a sporttevékenység feltételeinek biztosítása. Sportszervezet akár gazdasági társaság, akár sportegyesület vagy sportszövetség, de akár utánpótlást nevelő közhasznú alapítvány formájában is működhet.
Vallási szervezetek
Vallási szervezetként a nyilvántartásba vett egyházak és vallási egyesületek működhetnek, amely elsődleges célja, hogy vallási közösségük tevékenységét és közös hitéletüket megszervezzék.
Jogpro Civil Hírlevél
A Civil Jogpro Hírlevélben havi rendszerességgel a civil szervezetek működésével kapcsolatos hasznos információkat osztunk meg.
Időpontfoglalás
Impresszum
Ezt a honlapot a Budapesti Ügyvédi Kamarába (www.bpbar.hu) bejegyzett dr. Horváth Valéria Eszter egyéni ügyvéd (KASZ: 36081356) tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a www.mük.hu honlapon megtalálhatók.
A honlapon megjelenő tartalmak nem minősülnek jogi tanácsadásnak, az ügyvédnő kifejezetten kizárja felelősségét a honlapon szereplő bármely információ felhasználásából eredő kárért.
A honlapon fellelhető képek és egyéb szerzői jogi tartalmak jogosultja dr. Horváth Valéria Eszter ügyvéd, felhasználásuk kizárólag az ügyvédnő előzetes, írásbeli engedélyével történhet.
© 2022